NOVINKY

22.01.2024

V roku 2023 lekárnici vydali lieky na 70 miliónov lekárskych predpisov

V minulom roku bolo na Slovensku v lekárňach a výdajniach zdravotníckych pomôcok realizovaných viac ako 70 miliónov lekárskych predpisov a poukazov, čo predstavuje mierny nárast v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií, ktoré...

18.01.2023

Nedostatok liekov spôsobuje celosvetové problémy, APSL ponúka riešenia pre Slovensko

Slovensko momentálne zasiahol nedostatok viacerých druhov liekov na predpis ale aj bez neho. Aktuálne je situácia v dostupnosti horšia najmä v oblasti pediatrických liekových foriem určených na liečbu bolesti a horúčky u detí – konkrétne sú to sirupy a čapíky s obsahom paracetamolu a ibuprofénu...

22.11.2022

Tretina ľudí sa chce očkovať v lekárňach

Tretina Slovákov je pripravených zaočkovať sa proti chrípke, ak by túto možnosť mali priamo v lekárni. Ešte väčší záujem je medzi tými, ktorí sa už v minulosti dali zaočkovať. Až polovica z nich je otvorená voči možnosti využiť službu zaočkovať sa proti chrípke v lekárni. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu, ktorý pre Asociáciu prevádzkovateľov sieťových lekární na Slovensku uskutočnila agentúra 2muse.

30.06.2022

Dobrá správa v neľahkých časoch: Rekordné zdražovanie lekárenský sortiment zatiaľ obchádza.

Zdražovanie v posledných mesiacoch robí poriadny prievan v peňaženkách Slovákov. Rekordnú infláciu pociťujeme takmer všade - pri platení v obchode, na účtoch za energie, či pri tankovaní. Kým za mnohé tovary priplácame oproti vlaňajšku o desiatky percent navyše, dobrou správou je, že sortimentu v lekárňach sa to nateraz až v tak zásadnej miere netýka.

14.01.2019

Prevádzkovatelia sieťových lekárni v Európe sa spájajú

Národné asociácie prevádzkovateľov sieťových lekární troch krajín strednej Európy sa spájajú do európskej federácie EFPC (European Federation of Pharmacy Chains). Na čele nadnárodného združenia stojí bývalý šéf českého Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zdeněk Blahuta.


Kontaktná osoba pre média

Peter Sedláček

Kontaktné údaje

Asociácia prevádzkovateľov sieťových lekárni na Slovensku

IČO : 51 459 329

Sídlo

Digital Park II/D

Einsteinova 2754/23

851 01 Bratislava - Petržalka